Firma ARaymond Industrial dołącza do potentatów rynku OEMs (Original Equipment Manufacturers) i dystrybutorów na Międzynarodowych Targach Technologii Łączenia i Mocowania w Stuttgarcie Fastener Fair Stuttgart 2015

Date : 16.04.2015

Najnowsze oszczędne rozwiązania montażowe przyciągają uwagę producentów OEM podczas prestiżowych targów z zakresu technologii mocowań
Zespół firmy ARaymond przedstawia producentom najnowsze rozwiązania montażowe

Podczas najbardziej prestiżowych Międzynarodowych Targów Technologii Łączenia i Mocowania w Stuttgarcie – Fastener Fair Stuttgart 2015 – firma ARaymond Industrial* przedstawiła rozwiązania montażowe i mocujące umożliwiające producentom zwiększenie wydajności.

Jako dostawca mocowań, firma zaprezentowała produkty i technologie obniżające producentom oryginalnego sprzętu („producentom OEM”) różnorodnych branż całkowite koszty eksploatacji 

„W ciągu ostatnich 15-20 lat producenci OEM udoskonalili lub wymienili główne komponenty swoich produktów w celu obniżenia kosztów, zwiększenia wydajności i poprawy jakości. Jednakże wielu z nich stosuje te same przestarzałe metody montażu” – twierdzi Stéphane Guillarme – menedżer sprzedaży na rynek europejski w firmie ARaymond Industrial.

 „Obecnie możemy zauważyć, że coraz więcej  producentów OEM, końcowych odbiorców produktów, kontaktuje się z firmą ARaymond Industrial, poszukując rozwiązań mocujących, dzięki którym czynności montażowe będą krótsze, prostsze oraz umożliwią obniżenie kosztów procesu roboczego.” 

„Mamy dowody na to, że dzięki zastosowaniu uchwytów zamiast śrub i nakrętek lub nitów czas montażu jednego elementu może być krótszy o ok. 10-20 sekund, co stanowi istotną oszczędność kosztów.”

„Mając na uwadze fakt, że w przypadku niektórych maszyn koszt pracy może stanowić aż 60 procent całkowitego kosztu produkcji, jest oczywistym, że zainwestowanie w proste w obsłudze mocowania zwiększy w znacznym stopniu wydajność operacji roboczych.”

Oprócz obniżenia kosztów siły roboczej, najnowsze uchwyty ARaymond™, klamry i łączniki przynoszą również dodatkowe korzyści w zakresie zmniejszenia ciężaru, prostszej kontroli jakości, zwiększonej wydajności logistycznej i niższych kosztów recyklingu.

„Nasze rozwiązania montażowe zwiększają produktywność również poprzez obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) a nie jedynie kosztów procesu roboczego” – dodaje p.Guillarme. „Jest to niezmiernie ważne dla producentów europejskich, którzy pragną utrzymać swoją konkurencyjność w obliczu rosnącej liczby konkurencyjnych dostawców z krajów o niższych kosztach produkcji.”

Inżynierowie firmy ARaymond Industrial umiejętnie współpracują z producentami OEM nad modyfikacją komponentów i dopasowaniem procesu produkcyjnego w celu osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu produktywności, jakości, zmniejszenia wysiłku roboczego w oparciu o korzystanie ze swoich standardowych lub opracowanych według indywidualnych potrzeb systemów mocowań.

Na Międzynarodowe Targi Technologii Łączenia i Mocowania w Stuttgarcie – Fastener Fair Stuttgart – przybyło ponad 800 wystawców z 42 krajów. Targi, zorganizowane w marcu i trwające ponad 3 dni, odwiedziło 11 000 osób zainteresowanych najnowszymi trendami i rozwojem w dziedzinie technologii mocowań i montażu.

Jako stały wystawca na Targach Fastener Fair, firma ARaymond Industrial zaprezentowała m.in. adaptery do opasek kablowych oraz klipsy stosowane do montażu różnego rodzaju sprzętu przemysłowego (bojlery, klimatyzacja, urządzenia domowe, sprzęt AGD, itp.) jak również szeroką gamę uchwytów przewodów, w tym uniwersalny uchwyt z automatycznym zamknięciem typu „push and click” podtrzymujący rury o różnej średnicy.

Pan Guillarme podkreśla: „Dzięki naszej obecności w Stuttgarcie, mogliśmy zwiększyć świadomość naszej marki i przypomnieć naszym klientom, iż w obszernym portfolio firmy ARaymond Industrial znajdują się mocowania metalowe, plastikowe, metalowo-plastikowe oraz hybrydowe. Była to również wspaniała okazja, żeby podkreślić 150 rocznicę istnienia firmy ARaymond**.”

 „Nasze stoisko odwiedziła ogromna liczba producentów OEM z różnych dziedzin przemysłu, którzy zapoznali się z naszymi przedstawicielami handlowymi z sił sprzedaży w Niemczech, Francji, Polsce i Czechach.”

„Te targi były również dobrą okazją na rozpoznanie nowych potencjalnych rynków dla naszych produktów i wzmocnienie relacji z naszymi kluczowymi sprzedawcami detalicznymi jak i dystrybutorami.”

Odwiedź stronę internetową firmy ARaymond Industrial i zapoznaj się z katalogiem produktów na http://www.araymondindustrial.fr/

Stoisko wystawowe firmy ARaymond przedstawia innowacyjne produkty przemysłowe

* Nazwa „ARaymond Industrial” odnosi się, w niniejszym artykule, do firmy ARaymond Industrial S.L., RM Barcelona Tomo 43761 Folio 163 Hoja B437597 NIF B66012691 Ctra. de Manresa Berga Km 0,5 08272 SantFruitos De Bages, Spain, stanowiącą jednostkę niezależną od ARaymond Network oraz będącą redaktorem niniejszego artykułu i odpowiedzialną za niniejszy artykuł.
** Nazwa „ARaymond” oraz „ARaymond Network” oznacza sieć niezależnych firm posiadających licencję na używanie znaku towarowego.
ARaymond™ jest zastrzeżonym znakiem handlowym.

Chronologicznie
When reduced assembly effort comes with reduced assembly costs: the case of Trim Clips [+]
Cage nuts: the smarter alternative to tapped holes! [+]
Grounding clips: smarter grounding for electrical appliances! [+]